Kursy ADR Kraków | Szkolenia ADR Kraków | Uprawnienia ADR dla kierowców Kraków

Kursy ADR Kraków

Każdy zawodowy kierowca drogowy pewnie nie raz spotkał się z pojęciem ADR. Jest to dziedzina transportu, która obejmuje przewóz m.in. substancji niebezpiecznych. Kurs ADR w Krakowie skierowany jest do kierowców, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i zwiększyć swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej posady.

Szkolenia ADR Kraków

W naszym kraju 1/10 wszystkich przewożonych towarów stanowią właśnie substancje niebezpieczne. To całkiem sporo. Dlatego uzyskując certyfikat ukończenia kursu ADR, można stać się kierowcą bardzo pożądanym na rynku pracy. Uprawnienia te są uwzględniane nie tylko w Polsce, ale i u naszych zachodnich sąsiadów. Zanim jednak przystąpi się do szkolenia, warto poznać wszystkie rodzaje kursów ADR proponowanych w naszej filii Krakowie.

Kurs ADR podstawowy w Krakowie

Pierwszym z nich i zarazem najbardziej istotnym jest kurs podstawowy ADR. To właśnie od niego należy rozpocząć przygodę z ADR. Dzięki niemu można zdobyć fundamentalną wiedzę z zakresu transportu niebezpiecznych materiałów, która jest niezbędna w codziennej pracy kierowcy przewożącego ładunek ADR. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z wszystkimi najważniejszymi zasadami dotyczącymi towarów ADR. Dowiadują się również, jak należy się zachować podczas wypadku drogowego, jak powinno się przejeżdżać przez tunele i o wiele, wiele więcej. Ten kurs trwa pełne 24 godziny lekcyjne i kończy się państwowym egzaminem. Sukces na egzaminie oznacza otrzymanie certyfikatu.

Specjalistyczne kursy ADR klasa 1 w Krakowie dla kierowców

Kierowca, który pomyślnie ukończył kurs podstawowy ADR, ma możliwość przystąpienia do kolejnego szkolenia. Jest to Specjalistyczny kurs ADR klasy 1 w Krakowie . Uzupełnia on wiedzę zdobytą podczas pierwszego etapu. Obejmuje również tematykę z zakresu ładunków wybuchowych. Kurs trwa już nieco krócej, bo tylko 8 godzin. Ważną informacją dla wszystkich tych, którzy rozważają zapisanie się na takie szkolenie, jest to, że aż połowa niebezpiecznych ładunków obecnych codziennie na polskich drogach stanowią właśnie materiały wybuchowe. Dlatego ukończenie takiego kursu z pewnością stanowi niemały atut w CV i możliwość zdobycia lepiej płatnej pracy.

Specjalistyczny kurs ADR klasy 7 Kraków

Kolejnym kursem ADR przeprowadzanym w Krakowie jest Specjalistyczny kurs ADR klasy 7. Skierowany jest do kierowców, którzy chcieliby zdobyć kwalifikacje z zakresu transportu materiałów promieniotwórczych. Jednym z warunków zapisu na ten kurs jest ukończenie 21 roku życia. Podobnie jak w przypadku pierwszego szkolenia, zajęcia trwają 8 godzin i kończą się egzaminem.

Uprawnienia ADR na cysterny Kraków

Ciekawą ścieżką rozwoju dla kierowcy drogowego jest także Specjalistyczny kurs ADR na cysterny. Jest on skierowany do osób zainteresowanych transportem materiałów niebezpiecznych w cysternach właśnie, bateriach o pojemności większej niż 1m3  ,a także cysternach przenośnych. Kurs trwa 16 godzin i w czasie jego trwania uczestnicy mają okazję do zgłębienia wiedzy na temat przepisów i postępowania w trakcie napełniania i opróżniania zbiorników i wiele więcej. To bardzo ciekawa propozycja dla kierowców, ponieważ 70% niebezpiecznych towarów transportuje się właśnie z wykorzystaniem cystern. Tak jak każdy poprzedni kurs tak i szkolenie ADR na cysterny w Krakowie kończy się egzaminem państwowym. Do zaliczenia każdego z nich trzeba udzielić minimum 66% prawidłowych odpowiedzi.