Kursy ADR Wrocław | Szkolenia ADR Wrocław | Uprawnienia ADR dla kierowców Wrocław

Profesjonalny kurs ADR we Wrocławiu

Specjalistyczne kursy ADR we Wrocławiu to szkolenia stworzone są z myślą o przyszłych, ale także zawodowych kierowcach drogowych. Dzięki nim zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje, jakże niezbędne do pracy w tym zawodzie.

Co to jest kurs ADR?

uprawnienia adr wroclawBędąc kierowcą ADR, masz możliwość transportowania niebezpiecznych, łatwopalnych czy promieniotwórczych substancji. Po ukończeniu kursu ADR we Wrocławiu stajesz się automatycznie niezwykle pożądanym pracownikiem. Pracy w tym kierunku możesz poszukiwać nie tylko u siebie w kraju, lecz również u naszych sąsiadów, gdyż przepisy ADR są jednakowe praktycznie w całej Unii Europejskiej.

Zastanawiasz się pewnie, jak wygląda taki kurs? Na czym on polega? Czy otrzymasz po jego zakończeniu certyfikat? Otóż nasze wrocławskie szkolenia ADR odbywają się w małych grupach, liczących maksymalnie dziesięć osób. Dodatkowo masz do dyspozycji materiały dydaktyczne, a wszystkie kursy zakończone są egzaminem państwowym, po którym otrzymasz certyfikat potwierdzający uprawnienia ADR. Zaświadczenia te wydajemy w języku polskim, jak i również angielskim.

Szkolenie ADR Wrocław

Pierwszym i kluczowym zarazem kursem ADR jest Kurs podstawowy, skierowany do osób posiadających już prawo jazdy kategorii C i chcących polepszyć swoje kompetencje zawodowe. Na kursie poznasz ogólne zasady przewozu towarów niebezpiecznych. Poinformujemy cię jak bezpiecznie załadować, czy rozładować towary ADR, a także jak chronić transportowany niebezpieczny produkt. Kurs ten kończy się egzaminem i ważny jest przez 5 lat w większości krajów UE.

szkolenie adr wroclaw

Kurs ADR klasa 1 na cysterny Wrocław

Specjalistyczny kurs ADR klasy 1 to kurs dla osób chcących poszerzyć wiedzę i zdobyć kolejny certyfikat w uzyskaniu uprawnień do przewozu towarów niebezpiecznych. Kurs klasy 1 to szkolenie w którym:

  • zdobędziesz wiedzę na temat materiałów wybuchowych,
  • dowiesz się jakie zagrożenia są związane z transportem w/w towarów, oraz jak ich unikać,
  • poznasz substancje, które można przewozić w jednym czasie.

Kurs ADR klasa 7 Wrocław

kurs adr wrocławCzy wiesz, że prawie połowa przewożonych ładunków ADR to substancje wybuchowe? Dlatego niezwykle cenionym kursem ADR we Wrocławiu jest właśnie kurs klasy 1.
Warto również wziąć pod uwagę Specjalistyczny kurs ADR klasy 7. Jest to uzupełniające szkolenie dla kierowców posiadających certyfikat podstawowy, obejmujące zagadnienia na temat substancji niebezpiecznych promieniotwórczych.

Podczas szkolenia ADR klasy 7:

  • dowiesz się jak bezpiecznie przewozić, załadować, czy rozładować towary promieniotwórcze,
  • poznasz ewentualne ryzyko, jakie istnieje w przypadku bezpośredniego kontaktu z materiałem promieniotwórczym.

Temu wszystkiemu przyjrzymy się na naszym szkoleniu klasy 7, które również zakończone jest egzaminem państwowym.

Uprawnienia ADR we Wrocławiu

W ofercie mamy także Specjalistyczny kurs ADR na cysterny. Ten kurs przeznaczony jest dla kierowców transportujących materiały niebezpieczne w cysternach czy kontenerach-cysternach powyżej 3m3.

Podczas tego szkolenia ADR we Wrocławiu:

  • zapoznasz się z przepisami, które mogą obowiązywać cię po zdobyciu uprawnień,
  • dowiesz się również jak poprawnie oznakować swój pojazd przewożący niebezpieczne ładunki w zbiornikach.

Także ten kurs uwieńczony jest egzaminem państwowym, po którym otrzymasz niezbędny certyfikat służący do pracy z materiałami niebezpiecznymi.