Kursy ADR Katowice | Szkolenia ADR Katowice | Uprawnienia ADR dla kierowców Katowice

Kursy ADR Katowice

Profesjonalne kursy ADR odbywające się w Katowicach to okazja do zdobycia cennej wiedzy. Szkolenia te zostały przygotowane dla zawodowych kierowców oraz wszystkich tych, którzy poważnie myślą o tym zawodzie. Jak wykorzystać certyfikat ukończenia takiego kursu?

kurs adr w katowicach

 

Szkolenie ADR w Katowicach

kurs adr katowiceOsoby mające na co dzień styczność z branżą transportową, z pewnością nie raz słyszały o tym pojęciu. Kierowcy ADR mają możliwość transportowania substancji niebezpiecznych, łatwopalnych, a nawet promieniotwórczych. Bez odpowiedniego szkolenia nie byłoby to możliwe. Ukończenie kursu ADR w Katowicach, umożliwia podjęcie pracy w tej właśnie specjalizacji. Warto wiedzieć, że jest ona bardzo doceniana na rynku pracy. Dlatego kierowca z takimi kwalifikacjami może liczyć na ciekawe oferty pracy.

Kierowca, który ukończy szkolenie ADR, może poszukiwać zleceń nie tylko na terenie naszego kraju. Jego umiejętności z pewnością będą doceniane również u naszych sąsiadów. Przepisy ADR są takie same w całej UE.

Uprawnienia ADR Katowice

szkolenia adr katowiceKatowickie szkolenia ADR odbywają się w małych grupach. Podczas każdego spotkania obecnych jest maksymalnie dziesięciu kursantów. Każdy z nich ma do dyspozycji materiały szkoleniowe. Każdy kurs ADR, bez względu na rodzaj kończy się egzaminem państwowym. Jego pomyślne ukończenie gwarantuje otrzymanie certyfikatu, który potwierdza nabycie przez kierowcę uprawnień ADR. Zaświadczenia te mogą być wydawane nie tylko w języku polskim, ale również i angielskim.

Rodzaje kursów ADR dostępnych w Katowicach

kursy adr katowiceDobrym rozpoczęciem przygody z ADR jest zgłoszenie się na kurs podstawowy ADR. To szkolenie skierowane do wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C, którzy chcą zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Podczas kursu zapoznają się oni z ogólnymi zasadami dotyczącymi przewozu niebezpiecznych towarów. Dowiadują się, w jaki sposób bezpiecznie załadować, przewieźć, chronić i rozładować towar ADR. Kurs podstawowy ADR w Katowicach zakończony jest egzaminem. Jego pozytywne ukończenie gwarantuje certyfikat ważny przez 5 lat w większości krajów Unii Europejskiej.

Specjalistyczny kurs ADR klasy 1 w Katowicach

Wiedzę z zakresu ADR można rozszerzać w czasie kolejnego Specjalistycznego kursu ADR klasy 1. To szkolenie, którego ukończenie zapewnia certyfikat niezbędny do przewozu niebezpiecznych towarów. Podczas takiego kursu ADR w Katowicach kierowca dowiaduje się jakie zagrożenia są nieodłącznym elementem transportu materiałów wybuchowych. Kursanci poznają również substancje, które można przewozić jednorazowo. Warto wiedzieć, że niespełna połowa wszystkich ładunków ADR to właśnie substancje wybuchowe. Dlatego kierowca, przedstawiający przyszłemu pracodawcy certyfikat ukończenia takiego kursu, z pewnością będzie w jego oczach atrakcyjnym pracownikiem.

Specjalistyczny kurs ADR klasy 7 w Katowicach

adr katowiceKierowcy chcący rozwijać swoją wiedzę w zakresie ADR powinni zainteresować się także Specjalistycznym kursem ADR klasy 7. To szkolenie skierowane do osób, które ukończyły przynajmniej kurs podstawowy. Podczas tego szkolenia uczestnicy mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu transportu substancji niebezpiecznych promieniotwórczych.

Specjalistyczny kurs ADR na cysterny Katowice

Oprócz powyższych szkoleń, oferujemy również specjalistyczne kursy na cysterny w naszej filii w Katowicach.