Kursy ADR Warszawa | Szkolenia ADR Warszawa | Uprawnienia ADR dla kierowców Warszawa

Kurs ADR Warszawa

Jeśli jesteś zawodowym kierowcą, lub dopiero myślisz o tym fachu, a chcesz polepszyć swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności przydatne w tej branży, powinieneś zainteresować się szkoleniem ADR. Prowadzimy specjalistyczne kursy ADR w Warszawie i nie tylko.

Wiedziałeś, że 1/10 wszystkich przewożonych w naszym kraju ładunków, to substancje niebezpieczne? Jak bardzo pożądanym kierowcą możesz się stać, posiadając nasze certyfikaty, zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego pozwól, że przedstawimy ci pokrótce naszą ofertę, czyli kursy ADR w Warszawie.

Szkolenia ADR w Warszawie

Nasze szkolenia możemy podzielić na 4 grupy. Pierwszym kursem, ale najbardziej istotnym jest Kurs podstawowy. To tutaj zdobędziesz fundamentalną wiedzę dotyczącą transportu materiałów niebezpiecznych i dowiesz się jak oznaczyć swój pojazd przewożący niebezpieczne ładunki. Nauczymy cię, jak powinieneś się zachować w sytuacji, gdyby doszło do wypadku drogowego, jak w sposób prawidłowy przejeżdżać przez tunele i wiele więcej. Szkolenie podstawowe trwa aż 24 godziny lekcyjne i zakończone jest egzaminem państwowym, po którym otrzymasz certyfikat.

Specjalistyczny kurs ADR klasy 1 Warszawa

Następnie do dyspozycji mamy Specjalistyczny kurs ADR klasy 1. Jest to kurs uzupełniający wiedzę zdobytą na kursie podstawowym. Zajęcia te trwają 8 godzin i w tym czasie zapoznasz się z tematem ładunków wybuchowych;

  • podpowiemy, w jaki sposób załadować, przewozić i rozładować towary grożące wybuchem,
  • dowiesz się również czy i jakie istnieje ryzyko przewozu tychże ładunków, a także jak mu zapobiec.

Warto wspomnieć, iż połowa niebezpiecznych ładunków transportowanych na polskich drogach, to materiały wybuchowe, dlatego warto wziąć pod uwagę nasze szkolenie klasy 1.

Specjalistyczny kurs ADR klasy 7 Warszawa

Kolejnym kursem który chcielibyśmy zaproponować, jest Specjalistyczny kurs ADR klasy 7. Jeżeli posiadasz już certyfikat ze szkolenia podstawowego, masz minimum 21 lat i chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, to ten kurs jest dla ciebie. Dzięki niemu zdobędziesz uprawnienia do przewozu materiałów promieniotwórczych. W trakcie 8 godzin lekcyjnych zdobędziesz niezbędną wiedzę w temacie:

  • przewozu, ładunku czy rozładunku materiałów promieniotwórczych,
  • nauczymy cię również jak powinieneś się zachować w nieprzewidzianych sytuacjach,
  • omówimy ryzyko związane z bezpośrednim kontaktem ładunków promieniujących.

Kurs ADR na cysterny Warszawa

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym jest Specjalistyczny kurs ADR na cysterny. Szkolenie to trwa aż 16 godzin lekcyjnych i zalecane jest kierowcom transportującym materiały niebezpieczne w cysternach, pojazdach baterii o pojemności powyżej 1m3, czy cysternach przenośnych o pojemności powyżej 3m3. Szkolenie ADR na cysterny obejmuje zagadnienia na temat:

  • przepisów obowiązujących już po otrzymaniu certyfikatu i zdobyciu nowych uprawnień,
  • poinstruujemy cię również jak prawidłowo napełniać i opróżniać zbiorniki,
  • dowiesz się jak może zachować się twój pojazd w trasie.

Warto podkreślić, iż 70% wszystkich niebezpiecznych towarów jest transportowane właśnie w cysternach.

Uprawnienia ADR Warszawa

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszystkie kursy zakończone są egzaminem państwowym. Po udzieleniu 66% prawidłowych odpowiedzi otrzymasz certyfikat, wydany w języku polskim, jak i również angielskim. Ważne są one przez 5 lat w większości krajów Unii Europejskiej.